Aktualności

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali włamywaczy. Apel o zgłaszanie się osób poszkodowanych, które rozpoznają zabezpieczone mienie

Data publikacji 02.06.2022

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie i kradzież blisko 100 tysięcy złotych z budynku gospodarczego. Jeden ze złodziei okradał też myjnie bezdotykowe. Sprawcy to 33-latek i 43-latek z powiatu krakowskiego. Starszy z nich był poszukiwany do odsiadki za przestępstwa narkotykowe. Obaj usłyszeli zarzuty.

1 kwietnia br., w gminie Zabierzów, po uprzednim włamaniu do budynku gospodarczego, nieznani sprawcy ukradli znajdująca się tam gotówkę w kwocie prawie 100 tysięcy złotych oraz elektronarzędzia, jednak te porzucili podczas ucieczki.
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie i Komisariatu Policji w Zabierzowie pracując nad sprawą, w wyniku intensywnych działań wpadli na trop złodziei. Ustalili, że są nimi 33-latek z gminy Liszki i 43-latek z gminy Czernichów.  31 maja br. policjanci podzieleni na 2 grupy udali się pod ustalone adresy, by zatrzymać włamywaczy. W trakcie przeszukania domu 43-latka kryminalni znaleźli przeszło 20 sztuk różnego rodzaju elektronarzędzi ( szlifierki, piły spalinowe i łańcuchowe, wyrzynarki, mini wkrętarkę, wzmacniacz, zaciskarkę, zgniatarkę do prętów, myjkę ciśnieniową, strug elektryczny, zgrzewarkę itp.), a także dwa naboje, dwa aparaty fotograficzne, statyw, odtwarzacz DVD,  laptopa, żetony do myjni samochodowej oraz 5 obrazów nieznanego pochodzenia i Biblię z 1922 roku. Wszystkie znalezione przedmioty policjanci zabezpieczyli, podejrzewając, że mogą pochodzić z kradzieży.
Z kolei u 33-latka stróże prawa ujawnili samochód, którym, jak wcześniej ustalili, poruszali się sprawcy podczas popełniania przestępstw. W toku dalszych czynności policjanci ustalili też, że 33-latek odpowiada również za włamania do kilku myjni  samochodowych na terenie gminy Liszki i powiatu chrzanowskiego, gdzie straty oszacowano łącznie na ponad 5 tysięcy złotych.
Po nocy spędzonej  w pomieszczeniach dla zatrzymanych obaj usłyszeli zarzuty dotyczące  dokonania włamania do budynku gospodarczego i kradzieży z jego wnętrza gotówki w kwocie blisko 100 tysięcy złotych. Młodszy usłyszał dwa kolejne zarzuty dotyczące włamania do sterowników dwóch myjni bezdotykowych, w wyniku czego dokonał ich uszkodzenia i kradzieży bilonu.  Do sądu stawi się „z wolnej stopy” natomiast 43- latek  został przez policjantów doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odsiedzi wcześniej zasądzoną karę 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.
Za kradzieże z włamaniem obu podejrzanym grozi do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa. Zabezpieczone przedmioty najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży, dlatego teraz śledczy będą zmierzać do ustalenia ewentualnych osób pokrzywdzone w tej sprawie, które mogły paść ofiarami złodziei. 
Osoby, które rozpoznają swoją własność, prosimy o zgłaszanie się do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie - tel. 478 35 76 00

 

  

 • 3 obrazy oparte o ściane
 • dwa naboje i zamknięte pismo święte widoczne od góry
 • dwa naboje, za nimi otwarte Pismo Święte
 • kilka sztuk elektronarzędzi ułożonych na podłożu.
 • kilka sztuk elektronarzędzi ułożonych na podłożu
 • kilka sztuk różnych elektronarzędzi poustawianych na podłożu, w tle obrazy oparte o ścianę
 • statyw i elektronarzędzie w pudelku
 • trzy obrazy oparte o ścianę w rogu
 • zatrzymany siedzący na krześle z kajdankami na ręce załozone z przodu, z glową obrucona w drugą stronę
 • zatrzymany siedzący na krześle z kajdankami na ręce założone z przodu, z glową obrucona w drugą stronę, z czapeczką na głowie
 • zgniatarka do prętów
Powrót na górę strony