Aktualności

Krakowscy policjanci zatrzymali trzech złodziei rowerów, jeden ukrywał się w skrytce pod podłogą

Data publikacji 09.06.2022

Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże rowerów oraz podkaszarki. Jeden z zatrzymanych ukrywał się przed kryminalnymi w specjalnie skonstruowanej skrytce pod podłogą. Funkcjonariusze odzyskali 7 skradzionych jednośladów.

W ostatnich tygodniach w Krakowie,  m.in. w rejonie Podgórza doszło do kilku kradzieży rowerów, które ginęły m.in. w wyniku włamań do komórek lokatorskich. Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie wytypowali osoby mogące stać za tym przestępczym procederem. Kryminalni pojechali do miejsc, gdzie mogli przebywać poszukiwani. Pierwszy z nich, 38-latek, został zatrzymany 9 maja br. w okolicach Stradomia. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli u mężczyzny biały proszek, który po przebadaniu za pomocą testera narkotykowego okazał się być amfetaminą. 19 maja br. funkcjonariusze z „piątki” pojechali do Wrocławia, gdzie zatrzymali 44-latka, który według informacji uzyskanych przez śledczych miał przyjeżdżać do Krakowa, aby tu  kraść jednoślady. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu przy ul. Zamoyskiego w Krakowie. 25 maja br. policjanci dotarli do jednego z mieszkań w w rejonie Wesołej w Krakowie, gdzie jak ustalili, może przebywać trzeci z rabusiów. Kiedy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, osoby przebywające w mieszkaniu zapewniały ich, że poszukiwany mężczyzna jest nieobecny. Policjanci nie dawali za wygraną i zanim opuścili budynek, dokładnie przyjrzeli się wszystkim pomieszczeniom. W jednym z pomieszczeń zauważyli rozrzucone opony oraz niedbale zawinięty dywan. Kiedy kryminalni zajrzeli pod dywan, zauważyli…skrytkę w podłodze, a w niej ukrytego 48-latka. Ponadto w mieszkaniu policjanci ujawnili 7 rowerów, które jak się okazało, pochodziły z kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do Komisariatu Policji V w Krakowie.
W trakcie czynności wykonywanych z trójką zatrzymanych funkcjonariusze ustalili, że 48-latek, jego 38-letni kompan oraz 44-letni wrocławianin kradli rowery, następnie przerabiali je i sprzedawali w kraju lub za granicą. Mężczyźni podejrzewani są także o włamanie do piwnicy w jednym z bloków, z której ukradli rower oraz podkaszarkę o łącznej wartości 12 tys. złotych. 
Złodziejskie trio odpowie za kradzieże oraz kradzieże z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Ponadto 38-latek odpowie także za posiadanie substancji psychotropowej.  Ponieważ wszyscy mężczyźni działali w warunkach recydywy, wymiar kary może być wyższy. 

Powrót na górę strony