Aktualności

Oszukana andrychowianka straciła pieniądze 

Data publikacji 10.06.2022

Oszuści wykorzystują różnego rodzaju metody, aby wyłudzić pieniądze. Często podają się za policjanta twierdząc, że dzwonią w imieniu członka rodziny, który spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy na kaucję. W ostatnich dniach w ten właśnie sposób wyłudzono pieniądze od 77-letniej mieszkanki Andrychowa.

W środę (8 czerwca br.), na telefon stacjonarny 77-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji i poinformował ją, że jej córka spowodowała wypadek śmiertelny i aby uniknąć kary więzienia musi wpłacić kaucję. Niestety starsza pani uwierzyła w przedstawioną przez rzekomego policjanta tzw. „legendę”. Zgodnie z instrukcją fałszywegofunkcjonariusza, z którym cały czas prowadziła rozmowę, pieniądze w kwocie 50 tys. złotych  przekazała młodej kobiecie, która przyszła do jej mieszkania. Po czasie okazało się, że seniorka wpadła w sieć przestępczej manipulacji.  

Ponownie apelujemy do wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Jeśli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji nie informują telefonicznie o prowadzonych działaniach. Nigdy też nie żądają wypłaty pieniędzy, nie wnoszą o ich przekazanie, dokonanie wpłaty na określone konto czy pozostawienie we wskazanym miejscu.  


Prosimy również, aby rodziny osób starszych informowały je o tego typu zagrożeniach ze strony oszustów, wskazując sposób postepowania w podejrzanych sytuacjach. 
 

Powrót na górę strony