Aktualności

Policjanci z powiatu krakowskiego uczyli najmłodszych zasad bezpiecznego poruszania się rowerem

Data publikacji 14.06.2022

Podczas pikniku rodzinnego w Baranówce policjanci z powiatu krakowskiego uczyli najmłodszych prawidłowego poruszania się po jezdni rowerem na terenie specjalnie przystosowanego miasteczka rowerowego. Obecny na miejscu był komendant powiatowy Policji w Krakowie insp. Tomasz Drożdżak oraz przedstawicielki Starostwa Powiatowego w Krakowie, które wyposażyły dzieci w elementy odblaskowe.

W zeszły piątek (10 czerwca br.) w Baranówce gm. Kocmyrzów – Luborzyca odbył się piknik rodzinny poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym na terenach wiejskich. Podczas imprezy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, na specjalnie przygotowanym na tę okazję miasteczku rowerowym, uczyli najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się rowerem po jezdni. Każdego z uczestników instruowali jak prawidłowo przejechać przez skrzyżowanie, rondo oraz przejazd kolejowy, tłumacząc przy tym znaczenie znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej.
Obecny na miejscu był komendant powiatowy Policji w Krakowie insp. Tomasz Drożdżak oraz komendant komisariatu Policji w Słomnikach nadkom. Marek Kyzioł, którzy bacznie obserwowali dokonania młodych rowerzystów. Z kolei przedstawicielki Starostwa Powiatowego w Krakowie przygotowały specjalne stoisko z elementami odblaskowymi, które rozdawały dzieciom mierezącym swoich sił na miasteczku rowerowym. Przebieg imprezy relacjonowała ekipa Radia Kraków w programie „Radiostrada” poświęconym bezpieczeństwie na drogach.
 

  • dwóch policjantów ruchu drogowego uczących dzieci na miasteczku rowerowym bezpiecznego poruszania się na drodze
  • policjant ruchu drogowego stojący przy miasteczku rowerowym
  • policjant ruchu drogowego uczący dwoje dzieci na miasteczku rowerowym bezpiecznego poruszania się na drodze
  • policjant, przedstawicielka starostwa powiatowego i dwie kobiety, stojący przodem do zdjęcia, za nimi w tle miasteczko rowerowe
  • przedstawicielka starostwa powiatowego z policjantką stojące przy stoisku z elementami odblaskowymi, obok baner starostwa , za nimi w tle pojazd
Powrót na górę strony