Aktualności

Sprawcy pobicia w rękach wadowickich policjantów

Data publikacji 15.06.2022

Kryminalni z Wadowic zatrzymali podejrzanych o pobicie 48-latka. Sprawcy tego przestępstwa usłyszeli już zarzuty. Za czyn którego się dopuścili grozi im do 3 lat więzienia.

Kilka dni temu, dyżurny wadowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny na jednym z wadowickich osiedli. Jak wynikało z ustaleń, 48-letni mieszkaniec Wadowic, został zaczepiony przez trzech znanych mu mężczyzn. Między osobami doszło do sprzeczki słownej, po czym napastnicy zaczęli uderzać 48-latka pięściami po całym ciele. Następnie przewrócili go na ziemię i zaczęli kopać. Kobieta, która była wówczas z 48-latkiem próbowała mu pomóc, jednak i ona została poszkodowana. Chwilę po zdarzeniu, policjanci pionu kryminalnego zatrzymali mężczyzn odpowiedzialnych z pobicie. 29-latek oraz dwaj 31-latkowie (mieszkańcy Wadowic) usłyszeli zarzuty. Ponadto jednemu z 31-latków dodatkowo funkcjonariusze przedstawili zarzut spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu. 
Prokurator Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. 

 

Powrót na górę strony