Aktualności

Pracownice oświęcimskiego internatu oraz policjanci pomogli zdezorientowanemu seniorowi wrócić do domu

Data publikacji 20.06.2022

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji pod opiekę rodziny oddali 73 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Zdezorientowanego seniora, który zapomniał gdzie mieszka dostrzegły pracownice internatu Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych.

W nocy piątku na sobotę (17/18.06.2022) tuż po godzinie 23 pracownice internatu znajdującego się przy Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu na kamerach monitoringu zewnętrznego dostrzegły starszego mężczyznę, który krążył wokół budynku.  Kobiety natychmiast wyszły z budynku aby ustalić czy potrzebuje on pomocy. Podczas rozmowy okazało się, że mężczyzna nie pamiętał drogi powrotnej do domu. W związku z powyższym za pośrednictwem  operatora numeru alarmowego 112 pracownice powiadomiły Policję.
Na miejsce udał się jeden z patroli. Policjanci ustalili personalia mężczyzny. Okazało się, że jest to 73 – letni mieszkaniec oświęcimskiego osiedla Chemików. Mundurowi odwieźli go do mieszkania gdzie oddali pod opiekę żony. 
Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługują pracownice internatu, które wykazały się spostrzegawczością oraz empatią wobec seniora. Widząc starszego, zdezorientowanego mężczyznę nie pozostawiły go bez pomocy.  Dzięki takiej postawie senior bezpiecznie trafił pod opiekę rodziny.
Pamiętajmy! Widząc starszą zdezorientowaną osobę nie pozostawiajmy jej bez pomocy.  Wystarczy zainteresować się jej losem, a po potwierdzeniu, że pomoc jest potrzebna można odprowadzić ją do domu lub powiadomić służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
 

Powrót na górę strony