Aktualności

Do poszukiwań zaginionego zostali zaangażowani policyjni wodniacy z Krakowa

Data publikacji 24.06.2022

Poszukiwania zaginionego 82-latka z powiatu tarnowskiego nadal trwają. Wczoraj do pomocy zostali zaangażowani policjanci z Komisariatu Wodnego Policji z Krakowa.

Od kilku tygodni trwają intensywne poszukiwania za zaginionym 82-letnim mieszkańcem Pałuszyc - miejscowość leżącej u zbiegu rzek Dunajca i Wisły. Jedną z wersji, jaką przyjmują policjanci, jest nieszczęśliwy wypadek nad wodą. W związku z tym wczoraj policyjni wodniacy z Wodnego Komisariatu Policji w Krakowie przy użyciu łodzi motorowej, z wody, pomagali policjantom wydziału kryminalnego tarnowskiej komendy w przeszukiwaniu brzegów koryta rzeki Wisła oraz Dunajec. Wczorajsze działania nie przyniosły jednak żadnych skutków. W dalszym ciągu policjanci nie posiadają informacji o aktualnym miejscu pobyty zaginionego. 
Przypomnijmy zaginiony w dniu 21.05.br. w godzinach nocnych opuścił miejsce zamieszkania w Pałuszycach i oddalił się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania, jak również nie nawiązał kontaktu z rodziną. 
Mężczyzna w wieku 82 lat, wzrostu około 172 cm, szczupłej budowy ciała, oczy piwne, włosy krótkie, siwe, nos prosty, uszy duże. W chwili zaginięcia ubrany był w długie, materiałowe spodnie koloru brązowego, koszulę z kołnierzem koloru niebieskiego, ciemną bluzę. Poruszał się przy użyciu kuli ortopedycznych. 
Ktokolwiek widział zaginionego, bądź zna miejsce jego pobytu, proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Tarnowie tel. 47 831 1222 lub najbliższą jednostką Policji pod numerem telefonu 112.
 

  • policjant na łodzi motorowej
  • Policjanci na łodzi motorowej patrolujący brzegi rzeki
  • Radiowóz policyjny nad brzegiem rzeki,z przyczepa na której znajduje łódź motorowa. Obok policjanci jeden umundurowany, drugi po cywilnemu nad brzegiem rzeki
Powrót na górę strony