Aktualności

Kolizje z udziałem motocyklistów w powiecie chrzanowskim

Data publikacji 27.06.2022

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu po raz kolejny było przyczyną zdarzeń drogowych na terenie powiatu chrzanowskiego. Na szczęście tym razem nikt poważnie nie ucierpiał. Prosimy o uważną i ostrożną jazdę.

26 czerwca br. po godzinie 12, w Jankowicach na ulicy Wadowickiej doszło do kolizji drogowej. Policjanci, którzy pracowali na miejscu ustalili, że 33-letnia kierująca nissanem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 16-letniemu kierującemu motocyklem Junak. Zespół karetki pogotowia udzielił na miejscu pomocy medycznej motocykliście. Kierująca nissanem na miejscu zdarzenia została ukarana mandatem karnym.
W tym samym dniu, po godzinie 16 w Libiążu na rondzie siedmiu dróg doszło do kolizji z udziałem motocyklisty. 19-letni kierujący pojazdem marki Audi podczas wjazdu na skrzyżowanie o ruchu okrężnym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 47-letniemu kierującemu motocyklem marki Yamaha w wyniku czego pasażerka motocykla spadła na jezdnię doznając urazu nogi oraz licznych stłuczeń. Zespół ratownictwa medycznego na miejscu udzielił pomocy medycznej poszkodowanej. Kierujący byli trzeźwi, sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.
Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności wszystkich uczestników ruchu drogowego. 

Analizując statystyki wypadków, w których biorą udział motocykliści nasuwa się wniosek, że nie ma reguły, jeżeli chodzi o winę gdyż leży tak po stronie kierowców motocykli, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Różnica polega na tym, że w przypadku zdarzenia drogowego, motocyklista ma znacznie mniejsze szanse na przeżycie albo wyjście z tego zdarzenia bez obrażeń niż kierowca samochodu.

Powrót na górę strony