Aktualności

Rodzinny piknik z policjantami z Komisariatu Policji II w Krakowie

Data publikacji 29.06.2022

23 czerwca br. policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18. Podczas spotkania nie zabrakło atrakcji dla dzieciaków i dorosłych. Były symulacje z alkogoglami i narkogoglami, oglądanie radiowozu, ulotki, kolorowanki oraz konkursy z nagrodami. Gościem specjalnym pikniku został Inspektor Wawelek, bardzo lubiana przez dzieci maskotka Małopolskiej Policji.

W miniony czwartek w godzinach popołudniowych przy Szkole Podstawowej nr 18 w Krakowie odbył się rodzinny piknik. W wydarzeniu wzięli udział policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie, którzy czekali na odwiedzających przy specjalnie przygotowanym stoisku. Funkcjonariusze rozdawali wszystkim, którzy ich odwiedzili ulotki, kolorowanki, wykreślanki oraz słodkie upominki. Zarówno dzieci, jak i dorośli mieli możliwość porozmawiania z policjantami o ich pracy i mogli zadawać nurtujące ich pytania dotyczące służby w Policji. Chętne osoby mogły również usiąść za kierownicą radiowozu oraz obejrzeć jego wyposażenie.

Przy policyjnym stoisku nie zabrakło konkursowych emocji. Na najmłodszych czekały malowanki, pomalowanie których nagradzane było słodkimi upominkami. Starsze dzieci mogły wziąć udział w zorganizowanych konkursach polegających m. in. na rozwiązywaniu rebusów, krzyżówek czy wykreślanek. Za udział w zabawach można było otrzymać m.in. gadżety tematyczne tj. różnego rodzaju odblaski, smyczki oraz czapeczki.

Wszyscy odwiedzający policyjne stoisko mogli wysłuchać porad dotyczących bezpiecznego wypoczynku w górach, nad wodą oraz w mieście. Nie zabrakło również rad dotyczących tego jak na czas wakacyjnych wyjazdów zabezpieczyć mieszkania, nie dać się oszustom oraz bezpiecznie podróżować. Młodzież i dorośli mogli także przymierzyć alkogogle oraz narkogogle.

Najmłodsi uczestnicy pikniku z radością podbiegali do Inspektora Wawelka, maskotki Małopolskiej Policji, z którym chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia. 
 

  • dzieci i policjantyka przy stoisku
  • dzieci kolorują malowanki
  • dziecko w policyjnym radiowozie
  • mężczyzna w narkogoglach
  • policjantka i chłopiec
  • policjantka przy stoisku
  • stoisko prewencyjne
  • zabawa dzieci przy stoisku
Powrót na górę strony