Aktualności

Tragiczny wypadek drogowy w powiecie gorlickim. Nie żyje 17-latka

Data publikacji 30.06.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach wyjaśniają przyczyny wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na drodze powiatowej w miejscowości Brunary. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 17 –letnia pasażerka.

Wczoraj (29.06.br.) około godziny 21.30, dyżurny gorlickiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej w miejscowości Brunary w powiecie gorlickim. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 18-letni kierujący pojazdem marki Renault, z którym podróżowało troje pasażerów, jechał drogą powiatową w kierunku centrum miejscowości Brunary i podjął manewr wyprzedzania pojazdu marki Audi, który także poruszał się w tym samym kierunku. Podczas wyprzedzania zahaczył tyłem samochodu o pojazd wyprzedzany, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie po odbiciu został wyrzucony na jezdnię, gdzie doszło do wywrócenia pojazdu na bok. Na miejsce wypadku skierowano służby ratunkowe, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, życia 17-letniej pasażerki nie udało się uratować. Pozostali pasażerowie, tj. 16-latka  oraz 17-latek, którzy z poważnymi obrażeniami trafili do gorlickiego szpitala.  Wszyscy to mieszkańcy Gminy Uście Gorlickie. Obydwaj kierujący zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem negatywnym. Na miejscu wypadku pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z KPP w Gorlicach pod kierunkiem prokuratora. Trwają policyjne czynności mające wyjaśnić wszelkie okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.
Gorlicka policja apeluje o ostrożność i rozwagę na drodze. Na każdym użytkowniku dróg spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo własne i innych. Pamiętajmy, że każda decyzja podjęta za kierownicą może mieć ogromny wpływ na życie innych. Apelujemy do kierowców, aby podczas prowadzenia pojazdów zachowali maksymalne skupienie i dostosowali prędkość do swoich umiejętności i panujących warunków drogowych.
 

 

Powrót na górę strony