Aktualności

Areszt dla 53-latka, który groził bronią kierowcy autobusu

Data publikacji 04.07.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach zatrzymali 53-latka, który groził kierowcy autobusu pozbawieniem życia, celując do niego przedmiotem przypominającym broń palną. Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło 28 czerwca br. w gminie Czernichów w autobusie miejskim linii Salwator-Czernichów. Po godzinie 23, policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach zostali powiadomieni o tym, że jeden z pasażerów będąc w stanie upojenia alkoholowego podczas kursu posiadał przedmiot przypominający broń palną, który skierował w stronę kabiny kierowcy, a następnie chodził z tym przedmiotem po autobusie, zaczepiając pasażerów. Kiedy kierowca zatrzymał autobus na przystanku wówczas zdołali z niego wyjść pasażerowie, a na kolejnym wyszedł agresor. Policjanci natychmiast udali się w rejon tego miejsca, aby namierzyć mężczyznę z bronią. Znając jego rysopis, po krótkiej penetracji terenu, odnaleźli go i przeszukali. Okazał się nim 53-latek z powiatu krakowskiego. Mężczyzna był nietrzeźwy i policjanci znaleźli przy nim przedmiot przypominający broń palną wraz z magazynkiem. 53-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Z kolei broń policjanci zabezpieczyli i przekazali do biegłego balistyka, który stwierdzi czy ta jednostka wymaga posiadania pozwolenia. W trakcie wykonywanych czynności z udziałem podejrzanego mundurowi ustali, że tego samego dnia i w ten sam sposób groził on też jednemu z członków rodziny.

W komisariacie 53-latek usłyszał dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną w celu zmuszenia kierowcy do zatrzymania autobusu oraz kierowania gróźb karalnych tym samym przedmiotem w stosunku do członka rodziny.

30 czerwca br. sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Krowodrza zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa 53-latkowi grozi do 3 lat więzienia.


 

Powrót na górę strony