Aktualności

Inauguracja „Bezpiecznych Wakacji 2022” z sądeckimi policjantami

Data publikacji 04.07.2022

2 lipca br. w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu odbył się festyn rodzinny z okazji rozpoczęcia sezonu urlopowego. Na pikniku nie mogło zabraknąć sądeckich policjantów, którzy promowali zasady bezpieczeństwa oraz radzili dzieciom i młodzieży, jak uniknąć zagrożeń podczas letniego wypoczynku.

W ramach tegorocznych Imienin Miasta oraz inauguracji „Bezpiecznych Wakacji 2022” w sobotę, 2 lipca br., mieszkańcy Nowego Sącza spotkali się w Parku Strzeleckim, by wspólnie świętować. Wśród propozycji przygotowanych dla sądeczan były koncerty w amfiteatrze oraz mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu, m.in. gry i zabawy dla najmłodszych, dmuchany plac zabaw oraz pokazy sprzętu służb mundurowych.

Dużą popularnością cieszyło się stoisko promocyjne sądeckich policjantów. Najmłodsi mogli liczyć na drobne upominki, a technik kryminalistyki prezentował, w jaki sposób zbierane są ślady z miejsca zdarzenia – każdy mógł odbić swoje linie papilarne na specjalnym dyplomie, a potem zabrać go pamiątkę spotkania z sądeckimi stróżami prawa. Tradycyjnie największą frajdę sprawił policyjny radiowóz, motocykl oraz sprzęt, którym posługują się mundurowi w codziennej służbie. Korzystając z okazji, funkcjonariusze apelowali do dzieci i młodzieży o rozsądek podczas wakacyjnego wypoczynku, przestrzegając przed zagrożeniami na drodze, nad wodą, w górach czy w Internecie.

Życzymy radosnych, pełnych wrażeń i przygód, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Więcej informacji o zajęciach, warsztatach i innych formach wypoczynku, które oferowane są najmłodszym mieszkańcom Nowego Sącza w ramach „Bezpiecznych Wakacji 2022”.

  • chłopiec pod okiem policjanta sprawdza wyposażenie radiowozu
  • chłopiec w kamizelce odblaskowej, policyjnej czapce i z tarczą do zatrzymywania pojazdów siedzi we wnętrzu radiowozu
  • policjant i chłopiec w radiowozie, maluch trzyma kierownicę w dłoniach
  • policjantka pomaga chłopcu nabrać tusz na palce
  • technik kryminalistyki ujawnia ślady linii papilarnych na dyplomie, obok trzech chłopców
  • dziewczynka odbiera od technika kryminalistyki swój pamiątkowy dyplom
Powrót na górę strony