Aktualności

Nietrzeźwy kierujący punto doprowadził do wypadku z motocyklem

Data publikacji 04.07.2022

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca fiata punto, który w sobotę, w Olkuszu doprowadził do zderzenia z motocyklistą. Motocyklista i pasażerka zostali zabrani do szpitala.

W sobotę ( tj.02.07.22r.) około godz. 21, na ul. Mazaniec  w Olkuszu, doszło do zderzenia fiata punto z motocyklem. Kierowca osobówki jadąc ulicą Mazaniec w kierunku Bukowna zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka motocykl. Jadący motocyklem spadli na jezdnię, a pojazd siłą uderzenia został odrzucony do lasu. Funkcjonariusze PSP udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy. Policjanci poddali kierującego puntem badaniu na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że 61-letni mieszkaniec Olkusza miał ponad 2 promile alkoholu. Policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz ustalili świadków wypadku. Poszkodowany 26 - letni motocyklista wraz z 24 – letnią pasażerką  zostali przewiezieni z podejrzeniem licznych złamań kończyn do szpitala w Olkuszu. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu.
Policja apeluje, by wyciągać wnioski - siadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu to przejaw skrajnej nieodpowiedzialności. Narażamy w ten sposób życie swoje i innych użytkowników dróg. Warto zastanowić się nad tym, zanim będzie za późno.

Powrót na górę strony