Aktualności

Krakowscy policjanci odnaleźli zaginionego chłopca

Data publikacji 05.07.2022

Sprawna współpraca policjantów z różnych jednostek przyczyniła się do szybkiego odnalezienia zaginionego 13-latka cierpiącego na chorobę, która utrudnia mu kontakt z otoczeniem. Chłopiec bezpiecznie wrócił pod opiekę swojej mamy.

W sobotę (tj.02.07.br.)  tuż przed godziną 22, krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 13-letniego chłopca w okolicy Bulwaru Czerwieńskiego. Z relacji mamy wynikało, że gdy byli na barce syn oddalił się w chwili, gdy jej uwagę odwróciło drugie z dzieci. Sprawa była niecierpiąca zwłoki, ponieważ kobieta przekazała, że chłopiec cierpi na chorobę utrudniającą mu kontakt z otoczeniem, dlatego nie mógłby się zwrócić o pomoc do napotkanych osób. Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań.
Z uwagi na miejsce, w którym doszło do zaginięcia, istniało ryzyko, że 13-latek mógł wpaść do rzeki, dlatego w działania zaangażowano również policjantów z Komisariatu Wodnego.
W akcji poszukiwawczej uczestniczyli też funkcjonariusze z Komisariatu I, Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oraz z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. W poszukiwaniach  brał również udział przewodnik z psem służbowym.
Po niespełna godzinie intensywnych działań jeden z patroli w rejonie Mostu Dębnickiego zauważył siedzącego na murku chłopca, który odpowiadał rysopisowi zaginionego nastolatka. 
Tym razem finał okazał się szczęśliwy, a 13-latek mógł bezpiecznie wrócić pod opiekę swojej mamy.
 

Powrót na górę strony