Aktualności

34-letni kierujący mając ponad 3 promile alkoholu na przednim siedzeniu wiózł 7-letniego syna

Data publikacji 05.07.2022

Dzięki obywatelskiemu ujęciu, policjanci z Myślenic zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 34-letni obywatel Ukrainy kierował samochodem, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo na przednim fotelu przewoził 7-letniego syna.

W niedzielę (3.07.br.) około godz. 18, dyżurny myślenickiej Policji otrzymał informację, że na drodze powiatowej w Tokarni doszło do ujęcia nietrzeźwego kierującego. Na miejscu mundurowi zastali 33-letniego zgłaszającego.  Według jego relacji jadący przed nim od strony Krzczonowa pojazd jechał slalomem. Czasami jechał poboczem, innym razem zjeżdżał na przeciwległy pas, omal doprowadzając do zderzeń czołowych. W związku z tym mężczyzna trąbił i mrugał światłami, by jadący przed nim pojazd zatrzymał się. Po kilku próbach udało się, a wtedy 33-latek z Tokarni zajechał mu drogę. Podczas krótkiej rozmowy z kierującym osobowym oplem nie miał już wątpliwości, że kierujący jest  nietrzeźwy. Bełkotliwa mowa, tępy wzrok i woń alkoholu nie pozostawiały złudzeń. Obywatel Tokarni skutecznie wezwał Policję i udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu 34-latkowi z Ukrainy, pomimo prób ucieczki i oswobodzenia się. Jak się okazało, nietrzeźwy mężczyzna podróżował z 7-letnim synem przewożonym na przednim fotelu. Na szczęście, dzięki wzorowej obywatelskiej postawie nie doszło do wypadku.  Badanie alkomatem 34-latka wykazało ponad 3 promile w organizmie. 
Oprócz utraty prawa jazdy zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.  Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa mieszkańca Tokarni, dzięki któremu nie doszło do tragedii na drodze.
 

Film Nagranie z kamerki samochodowej

Opis filmu: Nagranie z kamerki samochodowej zamieszczonej za przednią szybą. Na filmie kierujący oplem corsą jadący przed pojazdem, w którym znajduje się kamerka, zjeżdża na przeciwległy pas, po czym wraca na prawy pas. Kierujący stwarza zagrożenie dla jadących z przeciwka pojazdów, mijając je w bardzo małej odległości. Na końcu corsa zatrzymuje się, a kierowca auta, w którym znajduje się kamerka, parkuje przed nim.

Pobierz plik Nagranie z kamerki samochodowej (format mp4 - rozmiar 6.55 MB)

Powrót na górę strony