Aktualności

Krakowscy policjanci i pracownicy cywilni oddali krew dla potrzebującej koleżanki

Data publikacji 07.07.2022

30 czerwca br. odbyła się mobilna akcja krwiodawstwa, którą swoim patronatem objął inspektor Zbigniew Nowak Komendant Miejski Policji w Krakowie. W akcję włączyli się funkcjonariusze i pracownicy cywilni z krakowskiej komendy miejskiej. 16 osób oddało łącznie ponad 7 litrów tego najcenniejszego leku. Mobilna akcja krwiodawstwa była wyrazem solidarności i wsparcia dla Moniki Chodur, policjantki, która walczy z białaczką.

30 czerwca br. od godz. 9.00-13.00 na parkingu krakowskiej komendy miejskiej odbyła się mobilna akcja oddawania krwi. Akcję zorganizował przewodniczący Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie sierż. sztab. Tomasz Kalbarczyk przy współudziale podkom. Mariusza Juszczaka p.o. Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZP działającego przy krakowskiej komendzie miejskiej. Akcję krwiodawstwa swoim patronatem objął inspektor Zbigniew Nowak Komendant Miejski Policji w Krakowie. Wielu policjantów i pracowników cywilnych zdecydowało się przyjść i oddać ten jedyny w swoim rodzaju dar. Ostatecznie 16 osób oddało łącznie 7 litrów 200 mililitrów krwi. Czwartkowa akcja krwiodawstwa dedykowana była Monice Chodur, policjantce pełniącej służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie, która obecnie zmaga się z białaczką.

To już druga w tym roku mobilna akcja oddawania krwi. Pierwsza odbyła się 20 stycznia br. pod hasłem „103 litry krwi na 103 lata Policji”  i również spotkała się z dużym odzewem ze strony funkcjonariuszy i pracowników cywilnych krakowskiej komendy miejskiej. 

Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, należą się słowa podziękowania i uznania. Pobrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla chorych i potrzebujących ze szpitali i klinik naszego regionu. Mamy nadzieję, że pomoże również naszej koleżance w jej walce z chorobą. 
 

Powrót na górę strony