Aktualności

Tarnowska seniorka straciła ponad 100 tysięcy złotych.

Data publikacji 11.07.2022

70-letnia mieszkanka Tarnowa po namowie oszustów zainstalowała na swoim komputerze program AnyDesk, pozwalający na zdalną obsługę jej komputera. W wyniku przestępczych działań za pośrednictwem sieci seniorka nieświadomie zawierała umowy kredytowe, a jej oszczędności zostały przelane na inne konta bankowe. Kobieta gdy się zorientowała, że padła ofiarą oszustów, zgłosiła przestępstwo tarnowskim policjantom.

W zeszłym tygodniu tarnowscy policjanci przyjęli zgłoszenie oszustwa, jakiego dopuściły się nieznane osoby w stosunku do 70-letniej mieszkanki Tarnowa. Kobieta rozmawiała z nimi telefonicznie w połowie czerwca i za ich namową, do rzekomego przelania pieniędzy z osiągniętych zysków, zainstalowała na swoim komputerze aplikację pozwalającą kontrolować zdalnie jej komputer. Jednakże zamiast wpłaty na konto kobieta zauważyła, że to z jej kont zniknęły wszystkie oszczędności, ponieważ  nieświadomie pozawierała umowy kredytowe, a zaciągnięte środki finansowe niemal natychmiast znikały z rachunków, jakimi dysponowała. W ten sposób kobieta straciła niemalże 140 tysięcy złotych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą tarnowscy policjanci. Ponawiamy apele do tarnowskich seniorów o rozłączanie rozmów, z nieznanymi osobami, które mamią nas ogromnymi zyskami, czy przedstawiają  wizje hakerów czyhających na zgromadzone środki finansowe na kontach.

Pamiętajmy, że oszuści sięgną po każdą metodę, by nas okraść.

 

Powrót na górę strony