Aktualności

Jechał motorowerem mając ponad 2 promile alkoholu 

Data publikacji 12.07.2022

Dąbrowska drogówka zatrzymała pijanego kierowcę jednośladu. 50-latek  miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i przewoził pasażera. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj (11.07.br.) po godz. 7, policjanci ruchu drogowego  z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zatrzymali w Radgoszczy do kontroli drogowej mężczyznę, który jechał skuterem i przewoził pasażera. Sposób w jaki mężczyzna poruszał się po jezdni pojazdem wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu.  

W organizmie kontrolowanego 50 – latka było ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu, którym się poruszał z uwagi na brak aktualnych badań technicznych.  Teraz mieszkaniec powiatu dąbrowskiego odpowie przed sądem, który zdecyduje o jego dalszym losie. Pamiętajmy, że każda osoba znajdująca się na drodze pod wpływem alkoholu zagraża swojemu bezpieczeństwu jak i innych osób.

Przypominamy, że jeżeli badanie trzeźwości wykaże:


- od 0,2 – 0,5 promila – kierowca odpowie za popełnienie wykroczenia i oprócz grzywny – nawet do 5 tys. zł zostanie mu zatrzymane prawo jazdy  na okres od 6 miesięcy do 3 lat,
- powyżej 0,5 promila – kierowca będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a zakaz prowadzenia pojazdów zostanie orzeczony na okres od 3 – 15 lat, grzywna może wynieść nawet 1 080 000 zł. Ponadto orzeczone zostanie świadczenie pieniężne – co najmniej 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.   

Powrót na górę strony