Aktualności

Pościg za kierowcą podejrzanym o jazdę po narkotykach

Data publikacji 13.07.2022

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji podczas pościgu zatrzymali kierowcę podejrzanego o jazdę samochodem po użyciu środków odurzających. Uwagę kierujących zwrócił  głośny wydech w jego bmw.

Do zdarzenia doszło wczoraj (12.07.br.) tuż przed godziną 20, kiedy policjanci patrolując rejon osiedla Chemików w Oświęcimiu zwrócili uwagę na głośno pracujący wydech samochodu marki BMW,  jadącego ulicą Olszewskiego. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, a na miejsce kontroli wskazali pobliski parking.

Kierowca najpierw dał znak, że zrozumiał polecenie, po czym gwałtownie ruszył i zaczął uciekać w kierunku Starego Miasta. Funkcjonariusze  natychmiast ruszyli za nim w pościg używając sygnałów uprzywilejowania. Kierowca nie reagował, a uciekając przed policjantami wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego wyprzedzając m.in. na podwójnej ciągłej, skrzyżowaniach oraz przejściach dla pieszych. Na ulicy Śląskiej w Babicach bmw skręciło w boczną uliczkę, gdzie prowadzony remont jezdni uniemożliwił kierującemu jazdę z dużą prędkością. Tam zatrzymali go policjanci.  

Okazało się, że jest to 23 - letni mieszkaniec powiatu bieruńsko – lędzińskiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkosensora nie wykazało u niego zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast przeprowadzone badanie testerem narkotykowym w ślinie zatrzymanego wykazało amfetaminę. Do dokładnej analizy na zawartość środków odurzających mężczyźnie pobrano krew. Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji, natomiast jego bmw zostało zabezpieczone. 
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast o wiele surowsze konsekwencje grożą za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony