Aktualności

Policjanci z Brzeszcz uratowali życie 34-letniemu mężczyźnie 

Data publikacji 14.07.2022

Dyżurny Komisariatu Policji w Brzeszczach, w powiecie oświecimskim, aspirant sztabowy Dariusz Lelito oraz dwaj dzielnicowi sierżant sztabowy Paweł Stokłosa i sierżant sztabowy Andrzej Moc wspólnie podjęli skuteczną interwencję, podczas której uratowali życie 34 – letniego mężczyzny. Niedoszły samobójca trafił na leczenie do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę (06.07.br.) w Brzeszczach. Tuż po godzinie 15, dyżurny komisariatu Policji odebrał telefon od mieszkańca Brzeszcz. Mężczyzna przekazał, że z uwagi na trudną sytuację rodzinną ma zamiar targnąć się na własne życie. Policjant o zdarzeniu natychmiast powiadomił patrole znajdujące się na terenie gminy informując, że mężczyzna może znajdować się w jednym z zagajników w Brzeszczach. Powiadomił również Pogotowie Ratunkowe. Następnie przez kilka minut rozmawiał z mężczyzną przedstawiając możliwości rozwiązania problemów tak aby wpłynąć na zmianę jego decyzji. Niestety, w pewnej chwili mężczyzna się rozłączył.

W tym czasie zagajnik, w którym znajdował się mężczyzna zlokalizowali już dwaj dzielnicowi. Przy jednym z drzew znaleźli nieprzytomnego mężczyznę. Mundurowi natychmiast przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy w wyniku czego odzyskał świadomość. Funkcjonariusze monitorowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu Pogotowia Ratunkowego. Następnie 34 – latek karetką został przewieziony do szpitala na leczenie.
Jesteś w kryzysie? Fachowcy od udzielania pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie. 


Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie.
Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.


Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie: https://liniawsparcia.pl/
Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informację na stronie https://stopdepresji.pl/
 

Powrót na górę strony