Aktualności

Mając 3 promile wiozła samochodem swoje kilkuletnie dziecko 

Data publikacji 14.07.2022

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 44-latka, która mając 3 promile kierowała autem, w którym przewoziła kilkuletnie dziecko. Kobieta została zatrzymana przez policjantów z Komisariatu Policji w Skale, w powiecie krakowskim i odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, za co grozi jej do 5 lat więzienia.

Do zatrzymania nietrzeźwej kierującej doszło wczoraj (13 lipca br.) w godzinach popołudniowych w Skale. Natychmiast po tym, jak oficer dyżurny Komisariatu Policji w Skale został powiadomiony o nietrzeźwej kobiecie podróżującej wspólnie z małym dzieckiem, wysłał na miejsce patrol.

We wskazanym przez zawiadamiającego pojeździe stróże prawa zastali za kierownicą kobietę, a na tylnym siedzeniu kilkuletnie dziecko.

Podczas czynności policjanci potwierdzili fakt, że kierująca, którą okazała się 44-latka z powiatu krakowskiego, prowadziła pojazd w  stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miała aż 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta będąc w takim stanie przewoziła swoje kilkuletnie dziecko, narażając je tym samym na niebezpieczeństwo.

Do powyższego przyznala się oznajmiając policjantom, że chwilę przed jazdą wypiła dwa mocne drinki.  44-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Z kolei dziecko musiało zostać umieszczone w pogotowiu opiekuńczym, bo jak twierdziła pijana matka, nie ma nikogo w rodzinie kto mógłby się nim zaopiekować.

 
Teraz nieodpowiedzialna kobieta odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia własnego dziecka. Grozi jej za to nawet do 5 lat więzienia.


 

Powrót na górę strony