Aktualności

WSPÓLNE SŁUŻBY POLICJI I STRAŻY POŻARNEJ NA WODZIE I TERENACH PRZYWODNYCH 

Data publikacji 15.07.2022

Nowotarscy policjanci wraz ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu prowadzą działania na terenach wodnych i przywodnych. Wspólne służby mają na celu zapobieganie utonięciom i poprawę stanu bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. Patrole policjantów i strażaków to wspólna inicjatywa Komendy Głównej Policji i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Ciepłe dni zachęcają do wypoczynku nad wodą, który choć bardzo przyjemny nie zawsze bywa bezpieczny. Każdego roku w okresie wakacji dochodzi do wypadków, utonięć zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Kąpiel w niestrzeżonych zbiornikach, brak nadzoru opiekunów nad dziećmi, skakanie do nieznanej wody, czy pływanie pod wpływem alkoholu to najczęstsze przyczyny tragicznych zdarzeń. 


Dlatego, w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu prowadzą  działania na wodzie i terenach przywodnych. 
Mundurowi działają prewencyjnie, a wspólne służby mają na celu zapobieganie utonięciom i poprawę stanu bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą, w szczególności w rejonie miejsc nieobjętych nadzorem ratowników. 
Pierwsze działania nowotarskich policjantów i strażaków prowadzone były w dniach  6 i 11 lipca br. wzdłuż rzeki Dunajec oraz wokół i na Jeziorze Czorsztyńskim z wykorzystaniem quadów i jednostek pływających.  


Takie patrole będą organizowane cyklicznie podczas trwającego sezonu letniego. Policjanci i strażacy będą pojawiać się w rejonach zbiorników wodnych, by wspólnie dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.
 

Powrót na górę strony