Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego sprawcy kolizji drogowej

Data publikacji 19.07.2022

Świadkowie kolizji drogowej, do której doszło w Brzeszczach ujęli, a następnie przekazali policjantom nietrzeźwego kierowcę, który spowodował to zdarzenie drogowe. Zatrzymany 38 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze miał w organizmie 2,6 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek  (14/15.07.2022) w Brzeszczach na ulicy Ofiar Oświęcimia. Tuż po godzinie 22 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o ujęciu przez świadków nietrzeźwego kierowcy samochodu, który doprowadził do kolizji drogowej. Policjanci natychmiast ruszyli na miejsce, gdzie zastali świadków zdarzenia tj. mieszkańca Brzeszcz oraz mieszkankę miejscowości Kozy z rąk których przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. 
W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 38 - latek kierując samochodem marki Hyundai, podczas skrętu na stację paliw uszkodził dwa znaki drogowe.  Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu. 
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Szczególne podziękowania za szybką reakcję na niespodziewane zdarzenie należą się mieszkance miejscowości Kozy w powiecie bielskim oraz mieszkańcowi Brzeszcz. Dzięki ich reakcji sprawca szybko trafił w ręce funkcjonariuszy.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa,  prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony