Aktualności

Poszukiwany jechał za szybko - nazbierał 24 pkt karne

Data publikacji 26.07.2022

Policjanci ruchu drogowego chrzanowskiej komendy sprawdzali czy w miejscowości Grojec kierowcy nie przekraczają dozwolonych prędkości. Dla jednego z nich zbyt szybka jazda, skończyła się mandatem, zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenie 24 punktów karnych oraz zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego za brak aktualnych badań technicznych. Okazało się także, że mężczyzna był poszukiwany przez organy ścigania do ustalenia miejsca pobytu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego chrzanowskiej komendy wczoraj tj. 24 lipca br. około godz. 21:15 w Grojcu na  skrzyżowaniu ul. Głowackiego ze Szkolną zatrzymali kierowcę fiata, który nie zważając na ograniczenie prędkości w tym miejscu do 40 km/h,  pędził o 29 km/h ponad ten limit. Podczas kontroli okazało się, że nie jest to pierwsze takie wykroczenie 53-latka. Baza danych wykazała, że kierowca nazbierał już 24 pkt karne za wykroczenia dlatego policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili brak aktualnych badań technicznych fiata - co skutkowało również zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. To nie było wszystko co pokazały dane z bazy policyjnej, bowiem mężczyzna był także poszukiwany przez organy ścigania do ustalenia miejsce pobytu. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, gdzie dalej wykonali  z nim niezbędne czynności.
Policja apeluje o rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy zagrożenie zarówno dla innych jak i dla pieszych, którzy w kontakcie z samochodem pozostają bez szans. 
 

Powrót na górę strony