Aktualności

Okradły starszego mężczyznę, zostały zatrzymane dzięki publikacji wizerunku w mediach

Data publikacji 27.07.2022

Dwie młode kobiety, które okradły starszego mężczyznę usłyszały zarzuty. W ustaleniu personaliów pomogła publikacja ich wizerunku w mediach. Kobietom grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

10 maja 2022 roku w godzinach popołudniowych dwie kobiety z dwójką dzieci w wieku ok 3 lat zapukały do mieszkania starszego mężczyzny prosząc go o pomoc finansową, gdyż jak twierdziły „zostały wyrzucone z domu”. Mężczyzna zdecydował się wspomóc kobiety. Jedna z nich, pod pretekstem potrzeby skorzystania z toalety, weszła do łazienki, natomiast druga poprosiła o szklankę wody. Gdy gospodarz wyszedł do kuchni, jedna z kobiet wykorzystując nieuwagę seniora ukradła z jego portfela pieniądze w kwocie ponad 2000 złotych, o czym właściciel zorientował się dopiero po ich wyjściu. 

W tej sprawie policjanci z Komisariatu Policji IV wszczęli dochodzenie, podczas którego zdobyli wizerunki kobiet z monitoringu, jednak nie ustalono  ich personaliów. Policjanci w połowie lipca zwrócili się więc do mediów z prośbą o pomoc w identyfikacji  złodziejek  poprzez opublikowanie  ich wizerunków.
Publikacja w mediach przyniosła pożądany efekt i 21 lipca br. funkcjonariusze, opierając się na informacji przekazanej przez osobę, która rozpoznała kobiety udali się do miejscowości w powiecie brzeskim, gdzie mogły przebywać poszukiwane. Na miejscu kryminalni wylegitymowali dwie młode kobiety, których rysopis odpowiadał zarejestrowanym wizerunkom. Poszukiwanymi okazały się 20 i 21-latka, które były tak zaskoczone policyjną wizytą, że od razu przyznały się do kradzieży.
Po zatrzymaniu zostały przewiezione do Komisariatu IV gdzie usłyszały zarzut kradzieży za co grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony