Aktualności

Przekroczył dozwoloną prędkość - zatrzymali go policjanci z grupy SPEED

Data publikacji 27.07.2022

Policjanci wadowickiej grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego kierującego bmw, który jechał z prędkością 122 km/h, przy dozwolonej „pięćdziesiątce”

W niedzielę (24 lipca br.), policjanci ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem bmw, który w miejscowości Chocznia pędził z prędkością 122 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Ponadto siedzący za kierownicą, 30-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, w trakcie jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 72 km/h kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi. Dodatkowo za drugie wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na 30-latka mandat karny w wysokości 100 złotych, a na jego kontro trafiły kolejne 2 punkty karne.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

Powrót na górę strony