Aktualności

Efekty nocnych patroli sądeckiej drogówki

Data publikacji 29.07.2022

40 ujawnionych wykroczeń drogowych i 2 zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości to efekty kilkugodzinnych działań policjantów sądeckiej drogówki w nocy z 23 na 24 lipca br. Mundurowi wzięli pod lupę głównie kierujących, którzy poruszali się m.in. al. Piłsudskiego oraz ulicami Królowej Jadwigi, Prażmowskiego i Lwowską w Nowym Sączu.

Działania kontrolne policjantów Wydziału Ruchu Drogowego miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Nowego Sącza poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Takie kontrole w godzinach wieczornych i nocnych prowadzone są cyklicznie, szczególnie w miejscach, w których kierujący naruszają przepisy i znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość.

W czasie działań w nocy z soboty na niedzielę (tj. 23/24 lipca br.) policjanci ujawnili 40 wykroczeń drogowych, z czego 25 dotyczyło przekroczenia limitów prędkości. Z tego powodu funkcjonariusze zatrzymali 2 kierującym prawa jazdy – jeden z nich jechał przez al. Piłsudskiego z prędkości 121 km/h, przy ograniczeniu do 60 km/h. Z kolei videorejestrator grupy SPEED, która patrolowała ul. Królowej Jadwigi, zarejestrował wykroczenia popełniane przez dwóch kierowców, którzy mimo trudnych warunków atmosferycznych i ograniczonej widoczności, zdecydowali się na niebezpieczną jazdę. Obaj zostali ukarani wysokimi mandatami za wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściami dla pieszych, a kierowca skody również za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Łącznie na jego konto trafiło 14 punktów karnych, a portfel uszczupli się o 1900 złotych.

 

Powrót na górę strony