Aktualności

Do aresztu na trzy miesiące trafił drogowy recydywista zatrzymany przez grupę Speed

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 24 - latka, który po amfetaminie oraz pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów ponownie wsiadł za kierownicę. Drogowy przestępca, który kolejny raz swoim karygodnym zachowaniem stworzył zagrożenie w ruchu drogowym, trafił do aresztu.

Do zatrzymania drogowego recydywisty doszło w ubiegłą środę (23.09.) w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 12, policjanci jadąc ulicą Dąbrowskiego zauważyli kierowcę audi, którego styl jazdy sugerował, iż może być znajdować się pod wpływem alkoholu. W związku z powyższym dając sygnały do zatrzymania się pojechali za pojazdem, a kiedy kierowca zjechał na pobocze przystąpili do kontroli. 

W trakcie czynności okazało się, że kierujący audi, 24 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, nigdy nie powinien siadać za kierownicę, ponieważ posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Kontrola stanu trzeźwości  wydychanego powietrza nie wykazała alkoholu, ale za to badanie narkotesterem śliny mężczyzny wykazało zawartość amfetaminy. W związku z tym do analizy została mu pobrana krew.

Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji, gdzie na podstawie zebranych materiałów postawiony mu został zarzut złamania dożywotniego zakazu kierowania  pojazdami.  W przypadku,  gdy przeprowadzona krwi wykaże obecność narkotyków, będzie możliwe postawienie 24 – latkowi zarzutu kierowania pod wpływem środków odurzających.

W piątek zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie został mu przedstawiony prokuratorski zarzut, a następnie trafił przed oblicze sędziego, który zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Powrót na górę strony