Aktualności

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ” W KLUSZKOWCACH

Data publikacji 09.08.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu promowali bezpieczeństwo podczas akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" zorganizowanej na plaży w Kluszkowcach.

W działaniach edukacyjnych uczestniczyli policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie, strażacy z JRG PSP Nowy Targ, oraz Podhale Rescue Team-Ratownictwo Wodne. Głównym celem wspólnych działań było promowanie bezpiecznego zachowania na akwenach wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenia wypadków i utonięć. 

Na uczestników czekało wiele atrakcji. Organizatorzy kolejno omawiali zasady bezpiecznej kąpieli i radzili, jak należy się zachowywać, aby ten czas spędzony nad wodą i w wodzie był przyjemny i bezpieczny. Dla najmłodszych zorganizowano konkursy, dzieci chętnie odpowiadały na pytania z zakresu bezpieczeństwa, a najbardziej aktywni nagrodzeni zostali drobnymi upominkami.

Ponadto uczestnicy mogli uzyskać wiele cennych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  m.in. osobom tonącym. W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze zapraszali do udziału w konkursie plastyczno – filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”, polegającym na nagraniu max. 60-sekundowego spotu filmowego promującego, bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą lub wykonania dowolną techniką pracy plastycznej.

Powrót na górę strony