Aktualności

Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem nietrzeźwego 27- latka

Data publikacji 11.08.2022

Bocheńscy policjanci zatrzymali 27-latka kierującego osobowym volkswagenem. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i uciekał drogą wojewódzką w stronę Proszówek. Po zatrzymaniu go, okazało się, że był nietrzeźwy i miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj (tj. 10 sierpnia br.) w godzinach nocnych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w Bochni na ul. Proszowskiej. Mundurowi, którzy kontrolowali zachowanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami, około godziny 22:30 zauważyli samochód osobowy marki Volkswagen. Pojazd wyjechał z jednej z przyległych ulic w sposób gwałtowny i powodujący zagrożenie w ruchu drogowym, a jego kierujący jednocześnie nie zastosował się do znaku B-20 STOP. Policjanci niezwłocznie dali kierującemu sygnał do zatrzymania, który jednak został przez niego zignorowany. Pojazd nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać drogą wojewódzką w kierunku Proszówek.

Mundurowi ruszyli w pościg za uciekinierem, którego szybko dogonili. Po przejechaniu ok. 500 metrów, kierujący zatrzymał pojazd i został wylegitymowany przez funkcjonariuszy. Sprawdzony w policyjnym systemie 27-letni mieszkaniec gminy Drwinia miał aktywny zakaz kierowania pojazdami. Badanie alkomatem wykazało  prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. 27-latek odpowie teraz za przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Powrót na górę strony