Aktualności

Podsumowanie długiego weekendu sierpniowego

Data publikacji 16.08.2022

Wstępne dane statystyczne pokazują, że podczas tegorocznego weekendu sierpniowego - w dniach od 12 do 15 sierpnia, doszło do 23 wypadków, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 39 zostało rannych.

Do wypadku śmiertelnego doszło w poniedziałek tj.15 sierpnia ,o godz. 22.25 w miejscowości Spytkowice w powiecie wadowickim. Jak wstępnie ustalono 35 – letni kierujący fordem, podczas wykonywania manewru wyprzedzania, doprowadził do czołowego zderzenia z jadącą z przeciwnego kierunku kierującą pojazdem marki Skoda. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 34 – letni pasażer skody. 
 
Podczas wydłużonego weekendu sierpniowego nad bezpieczeństwem podróżnych w Małopolsce czuwali policjanci ruchu drogowego, których głównym celem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży. W miejscach tworzenia się zatorów podejmowali ręczną regulację ruchem,a także kierowali pojazdy na drogi alternatywne.
Ponadto reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych m.in. przekroczenie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu czy też nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych.
Niestety, znów plagą okazali się pijani kierujący. Podczas wydłużonego weekendu prowadzone były badania trzeźwości, w wyniku których wyeliminowano z ruchu prawie 90 nietrzeźwych kierujących, u których badanie wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. 

Niezmiennie apelujemy o jazdę w trzeźwości, bowiem kierujący prowadzący pojazd pod wpływem alkoholu stwarzają ogromne zagrożenie na drodze zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego.  
 

Powrót na górę strony