Aktualności

Nielegalną plantację konopi założyli… nastolatkowie 

Data publikacji 17.08.2022

Wieliccy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku dwóch 16-latków oraz 17-latka, którzy uprawiali krzewy konopi indyjskich na terenie kompleksu leśnego w gminie Wieliczka. O losie 16-latków zadecyduje Sąd Rodzinny natomiast 17-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Na początku ubiegłego tygodnia, policjanci służby kryminalnej w Wieliczce prowadzili ustalenia dotyczące nielegalnej uprawy konopi indyjskich w kompleksie leśnym na terenie gminy Wieliczka. 12 sierpnia br. w trakcie wykonywanych czynności, funkcjonariusze zauważyli 3 młodych mężczyzn, którzy pojawili się w miejscu uprawy.

Było to dwóch 16-latków oraz 17-latek, wszyscy są mieszkańcami gminy Wieliczka. Policjanci na miejscu zabezpieczyli 10 krzaków o wysokości od 50 do 90 cm. W trakcie przeszukania odzieży oraz miejsca zamieszkania zatrzymanych (16- latków), funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny o wadze ok. 60 gramów. Badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana.  


17-latek usłyszał zarzut uprawy marihuany, natomiast obaj 16-latkowie uprawy i posiadania marihuany. O dalszym losie 16-latków zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich natomiast 17-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności .

Powrót na górę strony