Aktualności

80-latka nie wiedziała jak się nazywa i gdzie mieszka. Policjanci z Olkusza pomogli kobiecie dotrzeć do domu

Data publikacji 18.08.2022

Podczas służby patrolowej policjanci kryminalni udzielali pomocy starszej  kobiecie, która leżała na poboczu drogi. Starsza pani nie potrafiła wyjaśnić, gdzie mieszka i jak się nazywa. Seniorka była wyraźnie zdezorientowana a panująca na zewnątrz wysoka temperatura dodatkowo osłabiała jej organizm. Policjanci ustalili dane schorowanej 80-latki i pomogli jej bezpiecznie wrócić do domu.

5 sierpnia br., w trakcie służby policjanci kryminalni zauważyli na ulicy Żuradzkiej w Olkuszu starszą kobietę, bez butów, która leżała na mokrym poboczu drogi. Seniorka była zdezorientowana i zagubiona. Nie potrafiła powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka ani wyjaśnić, co robi w tym miejscu i dlaczego wyszła z domu.

Starsza pani nie miała przy sobie żadnego dokumentu tożsamości czy jakichkolwiek rzeczy, które umożliwiały by  jej identyfikację. Policjanci od razu zaopiekowali się seniorką i przenieśli ją w suche i bezpieczne miejsce. Z uwagi na panującą na zewnątrz wysoką temperaturę i ogólny stan kobiety, policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Przebadana przez lekarza seniorka nie wymagała dalszej hospitalizacji. Dopiero po pewnym czasie kobieta przypominała sobie jak ma na nazwisko. Mając przypuszczalne dane  seniorki, policjanci wytypowali adresy, pod którymi mogła mieszkać kobieta.

Kiedy przyjechali na miejsce nie zastali żadnego domownika. Jednakże w rozmowie z sąsiadami ustalili, że seniorka mieszka pod wskazanym adresem i ma problemy z pamięcią. Kiedy po raz kolejny na miejsce przyjechali policjanci, pod wskazanym adresem zastali już szwagierkę 80-latki. Kryminalni przekazali seniorkę pod jej opiekę i pouczyli o zachowaniu większej czujności i ostrożności podczas nadzoru nad starszą panią.Dzięki właściwej reakcji i okazanej pomocy przez olkuskich kryminalnych historia miała swój szczęśliwy finał.

Powrót na górę strony