Aktualności

Komendant Powiatowy Policji w Bochni osobiście podziękował 29-latkowi za wzorową postawę obywatelską

Data publikacji 22.08.2022

Komendant Powiatowy Policji w Bochni Insp. Jerzy Polczyk spotkał się dzisiaj z 29-letnim mieszkańcem powiatu bocheńskiego, który ujął nietrzeźwego kierującego samochodem. Szef bocheńskich policjantów nie krył uznania dla odwagi i determinacji mężczyzny, który w trakcie tej interwencji doznał złamania nogi.

W piątek 12 sierpnia br. w miejscowości Gawłów pijany 29-latek kierujący samochodem alfa romeo swoją jazdą powodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy alfy został jednak zatrzymany i ujęty przez swojego rówieśnika – mieszkańca gminy Bochnia, który jechał za nim. Nietrzeźwy kierujący okazał bardzo agresywny. W trakcie zdarzenia odebrał telefon interweniującemu  mężczyźnie, by nie  mógł zadzwonić na Policję, a chcąc odzyskać klucze do pojazdu i ruszyć dalej, bił i dusił mężczyznę, a w konsekwencji swojego działania doprowadził do złamania jego lewej nogi.  Pisaliśmy o tym szerzej w komunikacie:  https://bochnia.policja.gov.pl/kbc/aktualnosci/25279,Pijany-29-latek-zlamal-noge-mezczyznie-ktory-uniemozliwil-mu-dalsza-jazde-samoch.html

Dzisiaj ( tj. 22 sierpnia br.) do poszkodowanego udał się  Komendant Powiatowy Policji w Bochni. Inspektor Jerzy Polczyk podkreślił, że dzięki zdecydowanej postawie mężczyzny udało się uniknąć potencjalnej tragedii na drodze. W trakcie rozmowy komendant podziękował 29-latkowi za wzorową obywatelską postawę.  Inspektor Polczyk nie krył uznania dla odwagi i determinacji mężczyzny, który w trakcie tej interwencji doznał złamania nogi.  Wręczył mu pamiątkową statuetkę oraz życzył szybkiego powrotu do zdrowia.

Powrót na górę strony