Aktualności

2,5 tysiąca złotych mandatu za jazdę hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu

Data publikacji 26.08.2022

Mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych policjanci  ukarali 56-latka, który gminie Zielonki mając 2 promile kierował hulajnogą elektryczną.  Z kolei w Zakopanem 2 turystów z woj. mazowieckiego zostało zatrzymanych  przez  drogówkę. 22-latkowie mieli odpowiednio 0,6 i 1,6 promila alkoholu. Ich także policjanci ukarali  mandatami karnymi po 2500 zł.

24 sierpnia br. na terenie gminy Zielonki miejscowi policjanci podczas patrolowania ulic zauważyli niepewnie poruszającego się na hulajnodze elektrycznej uczestnika ruchu drogowego. Stróże prawa podejrzewając, że może on być pod działaniem alkoholu, zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się 56-letni mieszkaniec tej gminy. Policjanci zbadali go alkomatem, którego wynik wskazywał na ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości 56-latek został ukarany grzywną w wysokości 2,5 tysiąca złotych mandatu.


Hulajnogi elektryczne stają się bardzo popularnym środkiem transportu osobistego wśród turystów i mieszkańców Zakopanego. Niestety, korzystają z nich również osoby, które łączą przyjemność jazdy z alkoholem. Policjanci z zakopiańskiej drogówki patrolując 25 sierpnia  ulice Zakopanego około godziny 2 w nocy na ulicy Gimnazjalnej zwrócili uwagę na jadących  na hulajnogach elektrycznych 2 mężczyzn.

Styl ich jazdy wskazywał, że mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Intuicja i tym razem nie zawiodła mundurowych, gdyż jak się okazało 22-latkowie z województwa mazowieckiego mieli w organizmie odpowiednio 0,6 i 1,6 promila alkoholu. Za swą nierozsądną przejażdżkę ukarani zostali mandatami po 2500 zł.

Powrót na górę strony