Aktualności

Oświęcimski „Speed” wyeliminował z drogi kierującego pod wpływem narkotyków

Data publikacji 31.08.2022

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed podczas kontroli drogowej związanej z przekroczeniem dozwolonej prędkości zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu suskiego. 20 – latek jest podejrzany o posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem, natomiast 22 – letni pasażer o posiadanie narkotyków.

W poniedziałek (29.08.2022) przed południem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Chełmek. Tuż przed godziną 11 w Bobrku na ulicy Krakowskiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki BMW, którego kierowca jechał z prędkością 95 km/h na odcinku o ograniczeniu do 50 km/h. Za kierownicą auta siedział 20 – letni mieszkaniec Suchej Beskidzkiej.  Badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkotestera w wydychanym powietrzu nie wykazało u niego alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie mężczyzny wykazał on obecność amfetaminy. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli woreczki foliowe oraz folię aluminiową, w której znajdowały się kryształki nieznanej substancji oraz susz roślinny. Jak ustalili mundurowi środki należały do obu mężczyzn, w związku z tym zostali oni zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy. Dodatkowo kierowcy do badań została pobrana krew. Przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego badanie zabezpieczonych środków wykazało, że substancja w postaci kryształków to metaamfetamina, natomiast susz to marihuana. 
Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.
 

Powrót na górę strony