Aktualności

Próbował uciec przez balkon

Data publikacji 02.09.2022

Policjanci zatrzymali 41-latka, który próbował uciec przez balkon w swoim domu po tym jak zobaczył mundurowych przy drzwiach wejściowych. W mieszkaniu mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę. Za posiadanie substancji psychotropowych i środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorek tj. 30 sierpnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Libiążu weryfikując ustalenia operacyjne udali się do jednej z miejscowości w gminie Libiąż. Gdy jeden z funkcjonariuszy zapukał do drzwi domu, usłyszał jak w drzwiach przekręca się klucz a drugi z policjantów zauważył przez okno jak znajdujący się w domu mężczyzna wyrzuca dwa woreczki. Następnie lokator skierował się do pomieszczenia, gdzie znajduje się balkon, którym chciał uciec. 
Nie udało mu się przechytrzyć funkcjonariuszy, którzy przewidzieli jego ruch i czekali już na niego pod oknem balkonowym. Następnie razem z zatrzymanym mężczyzną weszli do środka domu  skąd wyczuwalna była charakterystyczna woń marihuany.  W łazience policjanci ujawnili i zabezpieczyli dwa  woreczki foliowe -  jak się okazało później z marihuaną i amfetaminą. Podczas przeszukania ujawniono i zabezpieczono również inne worki z zawartością poporcjowanych już narkotyków. Łącznie zabezpieczono 13 gramów   marihuany oraz  blisko 43 gramów amfetaminy. 
Mężczyzna noc spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w postaci marihuany oraz środków psychotropowych w postaci amfetaminy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.  
nego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w postaci marihuany oraz środków psychotropowych w postaci amfetaminy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 

Powrót na górę strony