Aktualności

Pożyczył rower i … sprzedał go w lombardzie

Data publikacji 02.09.2022

19-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ przywłaszczył rower i sprzedał go w lombardzie. Szybko został zatrzymany przez nowotarskich funkcjonariuszy, a jednoślad odzyskany. Za przywłaszczenie grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj  przed południem na terenie Nowego Targu. Do nastolatka, czekającego na znajomych i opartego o rower podszedł 19-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ i zapytał, czy może pożyczyć 5 złotych. Pomimo, że chłopak znał z widzenia proszącego o pożyczkę, odmówił. 19-latkek podczas dalszej rozmowy zapytał, czy może się przejechać rowerem nastolatka, bo „chciałby go sprawdzić”. Rowerzysta  się zgodził i przekazał mężczyźnie swój jednoślad, prosząc aby nie odjeżdżał zbyt daleko. 19-latek wsiadł na rower i szybko odjechał z tego miejsca  nie reagując na wołanie właściciela. 
O całym zdarzeniu zostali poinformowani policjanci z Wydziału Prewencji nowotarskiej komendy. Po ustaleniu przebiegu zdarzenia i uzyskaniu rysopisu sprawcy przywłaszczenia natychmiast rozpoczęły się poszukiwania. 19-latek został odnaleziony na terenie parku, ale bez roweru. Ustalono, że to mieszkaniec gminy Nowy Targ.  W rozmowie z policjantami zaprzeczał, aby zabrał komuś rower i twierdził, że nic nie wie na temat całej sytuacji.
Jednak podczas dalszych czynności w kieszeni kurtki 19-latka funkcjonariusze znaleźli dokument sprzedaży w jednym z lombardów na terenie miasta roweru takiej  marki jak skradziony, na kwotę 450 złotych . Policjanci znaleźli także  w kieszeni 19-latka zlecenie naprawy telefonu i gotówkę w kwocie 350 złotych. Okazało się, że sprawca sprzedał rower w lombardzie, a za część otrzymanych pieniędzy oddał do naprawy swój telefon. 
19-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut   przywłaszczenia powierzonej mu rzeczy ruchomej, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat. Rower o wartości 1500 złotych został odzyskany i trafił do właściciela.  

Powrót na górę strony