Aktualności

Profilaktyczno-edukacyjne spotkania z seniorami

Data publikacji 06.09.2022

W Centrum Aktywności Seniora, Przystań „Kolejowy Klub Wodny” oraz na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zakole Wisły” policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadziła akcję informacyjno – edukacyjną wśród seniorów.

Sobotę 3 września 2022 roku można śmiało uznać za dzień aktywnego seniora. Plenerowe spotkania odbyły się w Centrum Aktywności Seniora, Przystań „Kolejowy Klub Wodny” oraz  na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zakole Wisły” w Krakowie z okazji 60-lecia Ogrodu. Kom. Beata Wcisło koordynator ds. bezpieczeństwa seniorów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odwiedziła uczestników obydwu spotkań. Była to doskonała okazja do przeprowadzenia akcji informacyjno - edukacyjnej. Każdy obecny na spotkaniu mógł porozmawiać o problematyce oszustw oraz dowiedzieć się o metodach działania przestępców, a także, jak nie stać się ich ofiarą. Ponadto każdy uczestnik otrzymał materiały profilaktyczne w postaci ulotki przestrzegające przed oszustwem oraz specjalnie przygotowane na taką okazję notesy magnetyczne, które w swojej treści zawierają ważny przekaz, o którym należy pamiętać: „Drodzy Państwo, policjanci nie żądają pieniędzy za prowadzone czynności, w ten sposób działają oszuści. Nie przysyłają do Państwa domów innych osób po pieniądze lub kosztowności. Również nie proszą o przelewy bankowe i nie zabezpieczają pieniędzy na tzw. „tajne bezpieczne konta”. Z taką telefoniczną informacją spotkacie się Państwo jedynie od oszustów. Te i inne ważne treści były przypominane podczas sobotnich spotkań, ponieważ tylko w bezpośrednim kontakcie można omówić wszystkie budzące wątpliwości sytuacje oraz zasady bezpieczeństwa.    W ten sposób dotarliśmy z przestrogą do około czterystu osób. To bardzo ważne, aby cały czas zachować czujność w kontakcie z osobą obcą i stosować zasadę ograniczonego zaufania.
 

  • Uczestnicy  plenerowego spotkania organizowanego przez Centrum Aktywności Seniora, Przystań „Kolejowy Klub Wodny”
  • Uczestnicy  trzymający w rękach ulotki o bezpieczeństwie seniorów podczas plenerowego spotkania organizowanego przez Centrum Aktywności Seniora, Przystań „Kolejowy Klub Wodny”
  • Uczestnicy imprezy z okazji 60-lecia Ogrodu, na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zakole Wisły” w Krakowie
  • Uczestnicy imprezy z okazji 60-lecia Ogrodu, na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zakole Wisły” w Krakowie
Powrót na górę strony