Aktualności

Czterech poszukiwanych trafiło za kratki

Data publikacji 07.09.2022

Codziennie w ręce policjantów wpadają osoby, które na różne sposoby próbują uniknąć kary za popełnione czyny. Zdarza się, że ukrywający się, zostają zatrzymywani podczas policyjnych interwencji. Od początku września oświęcimscy policjanci doprowadzili do zakładu karnego czterech poszukiwanych.

W ubiegły czwartek (1.09.2022) przed południem dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego ustalili, że w jednym z mieszkań na osiedlu Chemików w Oświęcimiu ukrywa się 59 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze odnaleźli poszukiwanego za jedną z szaf. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.  Był poszukiwany od kilku tygodni przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary roku pozbawienia wolności za przestępstwa kryminalne. 

W piątek  (2.09.2022) policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zostali wezwani przez pracowników ochrony jednego z oświęcimskich marketów spożywczych, w którym doszło do kradzieży. Podczas legitymowania okazało się, że sprawcą kradzieży artykułów spożywczych jest 27 – letni mieszkaniec Brzeszcz. Mężczyzna był poszukiwany od kilku tygodni przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże.

W poniedziałek (5.09.2022) oświęcimscy dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego na ulicy Konarskiego w Oświęcimiu zauważyli mężczyznę, pasującego do rysopisu poszukiwanego 24 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna został zatrzymany.  Od kilkunastu dni był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności za przestępstwo drogowe.   

Dziś w nocy (6/7.09.2022) policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego podczas patrolu na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, który wyglądem przypominał   poszukiwanego 24 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Podczas legitymowania funkcjonariusze potwierdzili swoje spostrzeżenie. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary półtora roku pozbawienia wolności za pobicie.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.

Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji.

Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.

Zapewniamy anonimowość.

Powrót na górę strony