Aktualności

Pijana matka opiekowała się dziećmi

Data publikacji 08.09.2022

Brzescy policjanci zostali powiadomieni o tym, że w jednym z domów na terenie powiatu nietrzeźwa matka opiekuje się dziećmi. O interwencję poprosili pracownicy opieki społecznej, którzy podczas wizyty wyczuli od kobiety woń alkoholu. Matka, pod której opieką było pięcioro dzieci miała ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Każdy sygnał o nieprawidłowościach w rodzinach czy też nietrzeźwych rodzicach opiekujących się dziećmi jest skrupulatnie sprawdzany przez policjantów. Podobnie było wczoraj (7 września br.), gdy o interwencję brzeskich policjantów poprosili pracownicy opieki społecznej, którzy w ramach swoich kompetencji odwiedzili jedną z rodzin i podczas wizyty wyczuli od matki woń alkoholu.
Policjanci, którzy dojechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości matki. Okazało się, że kobieta miała w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. 33-latka w takim stanie opiekowała się pięciorgiem dzieci, z których najmłodsze to kilkumiesięczny niemowlak. Na szczęście dzieci były zadbane, nie wymagały pomocy medycznej i trafiły pod opiekę rodziny.

Policjanci ustalają okoliczności tej sprawy. Jeśli okaże się, że kobieta swoim zachowaniem mogła doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dzieci, może jej grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wszystkie materiały sprawy policjanci przekażą do sądu, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dzieci. 
Pamiętajmy, aby nie być obojętnym na przypadki przemocy i zaniedbywania dzieci. Rodziny borykają się z różnymi problemami, ale funkcjonują instytucje, których przedstawiciele (pracownicy socjalni, pedagodzy, kuratorzy, dzielnicowi, nauczyciele) są w stanie w ramach swoich kompetencji wspomóc rodzinę  w trudnych życiowych sytuacjach. W pilnych przypadkach należy reagować natychmiast, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony