Aktualności

Akcja „Bezpieczny pieszy” i „Bezpieczny rowerzysta” w szkole podstawowej w Starym Wiśniczu

Data publikacji 15.09.2022

Dzisiaj ( tj. 15 września br.) od godziny 9, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni prowadzą spotkania profilaktyczne z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu. Mundurowi omawiają najważniejsze przepisy ruchu drogowego obowiązujące pieszych i rowerzystów.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni udali się dzisiaj do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu. Mundurowi oraz naczelnik wydziału przeprowadzili tam działania profilaktyczne związane z akcją „Bezpieczny pieszy” i „Bezpieczny rowerzysta”. W trakcie spotkania funkcjonariusze przedstawili dzieciom najważniejsze informacje związane z prawidłowym zachowaniem na drogach. W sposób budzący zainteresowanie najmłodszych, pokazali co w ruchu pieszych jest bezpieczne, a co może spowodować zagrożenie. Policjanci uczulali, aby zawsze korzystać z przejść dla pieszych oraz chodnika i nie przebiegać przez jezdnię, czy nie wybiegać na nią zza pojazdu lub innej przeszkody. Szeroko omówili także przepisy związane z zakazem korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, gdyż utrudnia to możliwość jej obserwacji. Funkcjonariusze na przykładach wskazali największe błędy i zagrożenia związane z niestosowaniem się do przepisów. Mundurowi omówili także zasady bezpieczeństwa rowerzystów, wskazując tutaj, choćby na prawidłowy stan techniczny roweru. Przedstawione zostały również przepisy związane z korzystaniem z hulajnogi elektrycznej. Po części teoretycznej uczniowie otrzymali od mundurowych elementy odblaskowe oraz mogli zobaczyć policyjne radiowozy i motocykle.

 • 1.	Dzieci w kamizelkach odblaskowych, stojące obok policyjnego radiowozu w który uruchomione są sygnały świetlne.
 • Policjanci oraz dzieci w kamizelkach odblaskowych, stojące obok policyjnego radiowozu i motocykla w których uruchomione są sygnały świetlne.
 • Dzieci w kamizelkach odblaskowych, stojące obok policyjnego motocykla, na którym siedzi osoba w kamizelce odblaskowej i czapce policyjnej, trzymająca w ręce tarczę policyjną.
 • Dzieci w kamizelkach odblaskowych, stojące obok policyjnego radiowozu w który uruchomione są sygnały świetlne. Policjant wręcza im elementy odblaskowe.
 • Dzieci w kamizelkach odblaskowych, podniosły do góry ręce na których mają założone elementy odblaskowe. Dzieci stoją obok policyjnego radiowozu.
 • Dzieci w kamizelkach odblaskowych i umundurowany policjant obok policyjnego radiowozu.
 • Dzieci w kamizelkach odblaskowych, jedno z nich siedzi w radiowozie w których znajduje się policjant.
 • Dzieci w kamizelkach odblaskowych, nauczyciele oraz umundurowany policjant. Na dalszym tle budynek szkoły.
 • Dwa policyjne motocykle, umundurowani policjanci oraz dzieci w kamizelkach odblaskowych i nauczyciele.
 • Policyjne motocykle oraz umundurowani policjanci znajdujący się przed przejściem dla pieszych oraz znakiem drogowym.
 • Umundurowany policjant w kamizelce odblaskowej, trzyma rower.
Powrót na górę strony