Aktualności

Cukierek czy cytryna?

Data publikacji 16.09.2022

Wizyta policjantek z tarnowskiego ruchu drogowego w Szkole Podstawowej w Zbylitowskiej Górze została połączona z edukacją pierwszoklasistów tej szkoły oraz kierowców. Dla przejeżdżających obok tej szkoły 13 i 14 września br. przygotowano cukierki oraz cytryny, które były wręczane przez dzieci za przestrzeganie przepisów lub ich ignorowanie.

Słodki cukierek lub  kwaśna cytryna były „Pierwszaki” poprzez zabawę bardzo szybko przyswajają informacje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Policjantki Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie  w rejonie przejścia dla pieszych w Zbylitowskiej Górze pokazywały najmłodszym uczniom Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej podstawy prawidłowego zachowania na drodze.

We wtorek i środę (13 i 14.09.) patrol mundurowy dyscyplinował kierowców, którzy w tym newralgicznym miejscu przejeżdżali. Ci, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego (niewiele przekroczona prędkość, nie zapięte pasy bezpieczeństwa czy rozmowa przez telefon komórkowy trzymany w ręku) byli „karani” przez pierwszoklasistów kwaśną cytryną. Natomiast za przestrzeganie zasad ruchu drogowego pierwszoklasiści obdarowywali kierowców słodkimi cukierkami.

Akcja miała na celu zwrócenie baczniejszej uwagi przejeżdżającym kierowcom na bezpieczeństwo pieszych, jak również nauczenie dzieci bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych.

 

 

  • Dzieci w kamizelkach odblaskowych podczas kontroli samochód wraz z umundurowanymi policjantami
  • 2. Dzieci w kamizelkach odblaskowych podczas kontroli samochód wraz z umundurowanymi policjantami
  • 3. Dzieci w kamizelkach odblaskowych z przygotowanym plasterkami cytryny
Powrót na górę strony