Aktualności

Wykroczenia drogowe w pierwszym dniu po zaostrzeniu kar

Data publikacji 19.09.2022

17 września br., a więc w dniu, w którym zaczęły obowiązywać zaostrzone kary za wykroczenia w ruchu drogowym policjanci z grupy SPEED - Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie ujawnili rażące naruszenia przepisów i zastosowali nowe, wyższe stawki punków karnych.

Pełniąc służbę w miejscowości Niegowić, w powiecie wielickim, około godziny 10.30 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Fiat, który na obszarze zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h, tj. o 59 km/h ponad dozwolony limit. Za to otrzyma  13 punktów (do 16 września było to 10 punktów) Jak się okazało 28–letni kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania, pojazd, którym się poruszał, nie miał ważnego badania technicznego. Ponadto, badanie trzeźwości wykazało u niego 1 promil alkoholu w organizmie, co stanowi przestępstw - za to otrzyma 15 punktów (do tej pory 10). Kierujący w związku z popełnionymi naruszeniami prawa będzie odpowiadał przed sądem i niezależnie od tego, że przekroczył limit punktowy straci prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Kolejnej kontroli drogowej policjanci dokonali w miejscowości Dojazdów na drodze wojewódzkiej nr 776, gdzie zatrzymali kierującą pojazdem marki Audi. Kobieta na obszarze zabudowanym jechała z prędkością 83 km/h, tj. o 33 km/h więcej niż nakazują przepisy oraz wyprzedzała inny pojazd na przejściu dla pieszych. Za popełnione wykroczenia otrzymała 24 punkty karne i mandat karny w wysokości 2300 zł.

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Przypominamy, że od 17 września br. obowiązują nowe zaostrzone kary za niektóre wykroczenia w ruchu drogowym.

 

Powrót na górę strony