Aktualności

Nowy system punktów karnych. Wadowicka grupa „Speed” w akcji

Data publikacji 19.09.2022

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzista jechał z prędkością 154 km/h.

W sobotę (17 września br.) policjanci z wadowickiej grupy SPEED,  na ul. Centralnej we Frydrychowicach, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo, który w terenie zabudowanym, gdzie jest ograniczenie prędkości do 50km/h,  jechał z prędkością 105 km/h. 42-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.

Z kolei w niedzielę (18 września br.), policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który w Inwałdzie pędził z prędkością 154 km/h. Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 104 km/h. Ponadto 45-letni mieszkaniec województwa śląskiego popełnił dwa inne wykroczenia tj. dwukrotnie wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Mundurowi ukarali kierującego mandatami na łączną kwotę 3500 złotych, a na jego konto trafiło 25 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkim uczestników ruchu drogowego o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo!

Powrót na górę strony