Aktualności

Powiat oświęcimski. Czterej poszukiwani trafili do zakładów karnych

Data publikacji 23.09.2022

Policjanci realizują szereg czynności aby ustalić i zatrzymać poszukiwanych, którzy na różne sposoby próbują ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. Czasem jednak poszukiwany wpada w ręce mundurowych przypadkowo podczas realizowanych interwencji.

W ubiegły piątek (16.09.2022) przed południem policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach podczas służby w rejonie Targowiska Miejskiego wśród kupujących wypatrzyli mężczyznę podobnego do poszukiwanego 41 - letniego mieszkańca Brzeszcz. Podczas legitymowania potwierdzili, że mężczyzna od kilku tygodni jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu za przestępstwo niealimentacji. Mężczyzna został osadzony w jednym z zakładów karnych w którym spędzi 272 dni.


W środę (21.09.2022) w ręce oświęcimskich funkcjonariuszy wpadło, aż trzech poszukiwanych. Tuż po północy policjanci z  patrolówki pojechali na osiedle Zasole w Oświęcimiu, gdzie mieszkańcy zgłaszali zakłócenie ciszy nocnej przez uczestników imprezy alkoholowej odbywającej się w jednym z mieszkań. Podczas legitymowania osób przebywających we wskazanym mieszkaniu okazało się, że jednym z biesiadników jest poszukiwany przez Sąd rejonowy w Oświęcimiu 31 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna miał do odbycia karą zastępczą w wymiarze pięciu dni pozbawienia wolności za wykroczenie porządkowe.


Przed południem w Przeciszowie policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Zatorze na terenie jednej z posesji zauważyli  50 - letniego mieszkańca gminy poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.  Mężczyzna trafił do jednego z zakładów karnych w którym spędzi 182 dni za przestępstwo drogowe. Kilka godzin później również w Przeciszowie policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Zatorze na terenie jednej z posesji zatrzymali  kolejnego poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu mieszkańca gminy. 31 – latek miał do odbycia 77 dni zastępczej kary aresztu za kradzież. 

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.  Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji.  Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.  Zapewniamy anonimowość.

 

Powrót na górę strony