Aktualności

Komendant Miejski Policji w Krakowie wręczył listy gratulacyjne pracownikom MPK

Data publikacji 03.10.2022

30 września br. odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego inspektor Zbigniew Nowak Komendant Miejski Policji w Krakowie podziękował 22 pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie. Komendant wręczył listy gratulacyjne kierowcom i motorniczym, którzy w swojej pracy wykazali się postawą godną naśladowania, m.in. nieśli pomoc potrzebującym i reagowali na przypadki łamania prawa.

W miniony piątek br. w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ul. Brożka w Krakowie odbyła się uroczystość, która była okazją do uhonorowania wyróżniających się pracowników Przedsiębiorstwa. Za swoją postawę otrzymali oni podziękowania m.in. od Jacka Majchrowskiego Prezydenta Krakowa, inspektora Zbigniewa Nowaka Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie, Marka Maślerza, zastępcy dyrektora Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego oraz Krzysztofa Sułko, przedstawiciela Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Szef krakowskich policjantów inspektor Zbigniew Nowak wręczył listy gratulacyjne 22 pracownikom Przedsiębiorstwa, którzy m.in. udzielili pierwszej pomocy, zaangażowali się w pomoc w odnalezienie osób zaginionych, wykazywali się odwagą i pomagali ofiarom napadów, a także reagowali na wandalizm. Komendant Miejski Policji w Krakowie zwrócił się do wyróżnionych kierowców i motorniczych z następującymi podziękowaniami:

- Przez pięć ostatnich lat aż 70 pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie otrzymało podziękowania ze strony Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie. Ja i moi poprzednicy dziękowaliśmy i będziemy dziękować za ujęcia  nietrzeźwych, reakcję na wiele przejawów łamania prawa, a także pomoc, jaką niesiecie najsłabszym: zaginionym dzieciom, osobom starszym i chorym. Budzi to mój wielki szacunek, bo nie ma wartości wyższej niż ludzkie zdrowie i życie.

Powrót na górę strony