Aktualności

I Powiatowy Dzień Seniora okazją do rozmowy o bezpieczeństwie i potrzebach osób starszych

Data publikacji 04.10.2022

1 października br. w Dworze Starostów w Muszynie odbył się I Powiatowy Dzień Seniora. Współorganizatorem wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 150 gości z terenu Sądecczyzny, była Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Właśnie z tej okazji, Powiat Nowosądecki, Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna, a także Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu i Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu, zorganizowały Powiatowy Dzień Seniora. Wśród licznych gości przybyłych na to wydarzenie byli m.in. samorządowcy, urzędnicy, przedstawiciele instytucji i organizacji wspierających swoją działalnością osoby starsze, a także przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku, rad seniorów i klubów seniorów z terenu Sądecczyzny. W spotkaniu uczestniczył również insp. dr Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu. 
Wspólne przedsięwzięcie było nie tylko dobrą sposobnością, aby złożyć seniorom serdeczne życzenia w dniu ich święta, ale również okazją do rozmowy o problemach osób starszych, o ich bezpieczeństwie oraz potrzebach. Uczestnicy spotkania wysłuchali m.in. wykładu „ZUS dla seniora”, który poprowadził doradca emerytalny w Oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu oraz wykładu „Świadomy senior to bezpieczny senior”, który poprowadzili: mł. asp. Radosław Koział z Wydziału Prewencji oraz mł. asp. Artur Goliński z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.
By uświadamiać, że jesień życia może mieć wiele pięknych barw, a mądrość i doświadczenie życiowe seniorów służy młodym pokoleniom, Powiatowy Dzień Seniora z pewnością będzie kontynuowany w kolejnych latach. 
Fot. Maria Olszowska, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
 

  • sala, osoby uczestniczące w spotkaniu siedzą w rządach, wśród nich umundurowani policjanci - fot. M. Olszowska
  • zaproszeni goście i seniorzy biorący udział w spotkaniu - fot. M. Olszowska
  • 3. komendant Dymura przemawia przy mównicy - fot. M. Olszowska
  • mł. asp. R. Koział podczas przelekcji mówi do seniorów - fot. M. Olszowska
  • mł. asp. A. Goliński podczas wykładu - fot. M. Olszowska
  • policjantki prewencji przy stole z ulotkami profilaktycznymi - fot. M. Olszowska
Powrót na górę strony