Aktualności

Kolejni poszukiwani zatrzymani. Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję!

Data publikacji 07.10.2022

Policjanci realizują szereg czynności aby ustalić i zatrzymać poszukiwanych przestępców bądź skazańców, którzy na różne sposoby próbują ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. W ostatnim tygodniu (30.09 - 06.10.2022) na terenie powiatu oświęcimskiego zatrzymano czworo poszukiwanych.

W ubiegły piątek (30.09.2022) przed południem policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Chełmka przebywa 24 – latka poszukiwana do odsiadki przez Sąd Okręgowy w Krakowie za przestępstwa narkotykowe. Kobieta została zatrzymana,  a następnie osadzona w jednym z zakładów karnych, w którym spędzi najbliższe półtora roku.
W środę (05.10.2022) wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach na terenie jednej z posesji w gminie Brzeszcze zatrzymali 23 - letniego mieszkańca Brzeszcz poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do dobycia zastępczej kary pozbawienia wolności za kradzież oraz naruszenie miru domowego. Mężczyzna trafił do jednego z zakładów karnych, w którym spędzi cztery miesiące. 
W czwartek rano (06.10.2022) w Brzeszczach w jednym z mieszkań policjanci zatrzymali  kolejnego poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu. 67 – letni mieszkaniec Brzeszcz był poszukiwany do  odbycia 15 dni zastępczej kary aresztu za wykroczenia porządkowe.
W czwartek po południu policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji  podczas patrolu na osiedlu Zasole w Oświęcimiu, zauważyli 19 – letniego mieszkańca Oświęcimia poszukiwanego przez oświęcimską Prokuraturę Rejonową do ustalenia miejsca pobytu. W trakcie czynności mundurowi ujawnili, iż nastolatek posiada przy sobie woreczek z białym proszkiem. Kolejny woreczek z podejrzaną substancją funkcjonariusze ujawnili podczas przeszukania  mieszkania 19 – latka. W związku z powyższym został on zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że jest to amfetamina. Za posiadanie środków odurzających mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję. Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji.  Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.  Zapewniamy anonimowość.
Kampania EU Most Wanted 2022 - Możesz również pomóc znaleźć najniebezpieczniejszych przestępców Europy.  ENFAST (europejska sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców), wspierana przez Europol, kilka dni temu rozpoczęła  kampanię EU Most Wanted 2022 - Najbardziej poszukiwani przestępcy 2022, mającą na celu skoncentrowanie uwagi na poszukiwanych, którzy są członkami zorganizowanych grup przestępczych. W tym roku na portalu kampanii pojawiło się ponad pięćdziesiąt profili przestępców powiązanych ze zorganizowanymi grupami przestępczymi, którzy są poszukiwani w Europie za poważne przestępstwa m.in. zabójstwa, handel ludźmi, rozboje i przestępstwa o charakterze terrorystycznym. Trzech z nich pochodzi z Polski.  Link do informacji na stronie Komendy Głównej Policji: Możesz pomóc ich namierzyć. Pomóż znaleźć najniebezpieczniejszych przestępców Europy - Policja.pl - Portal polskiej Policji

 

Powrót na górę strony