Aktualności

Spotkania wielickich policjantów w szkołach oraz przedszkolach

Data publikacji 11.10.2022

Spotkania z dziećmi w szkołach oraz przedszkolach i kształtowanie w nich właściwych postaw to bardzo ważny element działań wielickich policjantów w zakresie bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców miasta.

W ostatnim czasie wieliccy mundurowi gościli m.in. w Niepublicznych Przedszkolach Akademia Małego Człowieka w Gdowie oraz  Perełkowo w Wieliczce, Przedszkolu Samorządowym nr 1 i nr 2 w Wieliczce, Przedszkolu Samorządowym w Gdowie, Oddziałach Przedszkolnych i Szkołach Podstawowych w Winiarach, w Grajowie, w Dobranowicach, w Koźmicach Wielkich oraz w Niegowici, Oddziale Przedszkolnym w Łazanach jak również w  Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce. 
W przedszkolach były poruszane tematy głównie w zakresie bezpieczeństwa na drodze i w przedszkolu, kontaktu z obcą osobą oraz służby w Policji. Organizowane również były pokazy sprzętu służbowego, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.
W grupach szkolnych poruszone zostały nie tylko tematy bezpieczeństwa na drodze i w szkole, kontaktach z obcą osobą, ale również cyberzagrożeniach oraz odpowiedzialność prawna nieletnich. Funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu. W omawianej tematyce nie zabrakło również przykładów odpowiedzialnych zachowań, niezależnie od tego czy  dotyczy realnego świata czy tzw. cyberprzestrzeni. W spotkaniu poruszono również problemem odpowiedzialności karnej nieletnich w przypadkach zachowań agresywnych czy stosowanej wśród rówieśników przemocy. Uczniowie chętnie włączali się w dyskusję. Zadawali pytania na które mundurowi udzielali szczegółowych odpowiedzi.
 

Powrót na górę strony